Poznáváte pána prstenu? Kradeného

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Kouzelný prsten za bezmála čtyřicet tisíc s diamantem zmizel z pražského klenotnictví. Neznáte podezřelého?

Jako naprosto běžný zákazník se choval muž, který přišel v sobotu 22. června do zlatnického obchodu, na Praze 5, v obchodním centru v Řevnické ulici. Nejprve si prohlížel vystavené zboží ve vitrínách, pak požádal prodavačku, aby mu postupně vyndavala a ukazovala jednotlivé šperky. Nic se mu však nelíbilo, a tak vše vracel zpět.

Po nějaké době se opět vrátil k vitrínám, a čekal, až ho nechá obsluha bez dozoru. Ten okamžik nakonec nastal a muž pomocí drátku po chvilce manipulování ukořistil zlatý prsten s diamantem za téměř čtyřicet tisíc korun. Po svém činu se slušně rozloučil a jako spořádaný zákazník, který si však nic nezakoupil, prodejnu opustil.

„Policisté z místního oddělení Zličín pátrají po podezřelém muži, jehož postavu i tvář zachytily bezpečnostní kamery. Pokud máte o podezřelém muži jakékoliv informace, kontaktujte tísňovou linku 158,“ žádá spoluobčany tiskový mluvčí policie Jan Rybanský. Policisté prošetřují tento případ pro podezření z trestného činu krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky za mřížemi.