V Hradišti si mohou vyzkoušet „chytré“ lavičky. Poskytují USB napájení i wi-fi připojení

Zdroj: Město Uherské Hradiště

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Během Letní filmové školy mohou obyvatelé Uherského Hradiště vyzkoušet, jak může vypadat městský mobiliář budoucnosti. Tři zapůjčené lavičky poskytují kromě příjemného posezení bezplatné wi-fi připojení i možnost dobití mobilu nebo tabletu.

Zdroj: Město Uherské Hradiště

Prvky tzv. chytrého mobiliáře najdou lidé před kinem Hvězda a na Palackého náměstí. „Před kinem jsou umístěné dvě stoličky typu BLOCQ, každý sedák je vybaven dvěma vstupy USB napájení. Tyto sedáky jsou běžně napájeny z elektrické sítě, v současném zkušebním provozu jsou napojeny na provizorní zdroj energie, nicméně jsou plně funkční,“ prozradil mluvčí města Jan Pášma.

Na Palackého náměstí je pro změnu umístěna solární lavička typu WOODY SCORPIO. Je vybavena vlastním solárním panelem, a je tak díky němu zcela nezávislá na vnějších zdrojích energie. Zařízení zároveň disponuje bateriemi, které načerpanou sluneční energii poskytnou v obdobích bez přímého slunečního záření.

Firma mmcité spolupracuje s městem již delší dobu. Mimo dodávek mobiliáře společnost již dříve testovala v Uherském Hradišti nové odolné materiály, z nichž jsou lavičky vyrobeny. „Prvky jsou zatím v dočasném provozním režimu. Pro nás i pro společnost, která prvky vyrábí, bude zajímavé sledovat,  jak veřejnost na tyto prvky mobiliáře zareaguje, a také jak odolají zátěži, kterou bezesporu návštěvnost LFŠ vyvolá,“ uvedl starosta Stanislav Blaha.