Zlíňáci, pozor! Oprava ulice 2. května přinese uzavírku i dočasné změny v dopravě

Zdroj: Město Zlín

ZLÍN – Z důvodu pokládky nových živičných vrstev bude ve druhé polovině srpna na čtyři dny zcela uzavřena zlínská ulice 2. května, a to v úseku od ulice Sokolská po most u Januštice. Opravy spojené s uzavírkou proběhnou od čtvrtka 22. srpna do neděle 25. srpna. Přístup k domům a příjezd na parkovací místa bude umožněn z ulic Sokolská a Fügnerovo nábřeží. Všechny ulice budou dočasně obousměrné.

Úplná uzavírka bude platit pro parkoviště u prodejny COOP před č. p. 4345, pro parkoviště před domy s č. p. 1949 – 1954 a pro parkoviště na ul. Padělky IV. Na parkovišti Padělky IV. však mohou řidiči svá vozidla po celou dobu realizace ponechat, ovšem bez možnosti odjezdu či příjezdu.

Omezení se dotknou i linek MHD č. 2, 8 a 9, které úsek objedou náhradní trasou po Benešově nábřeží, kde zastaví na zastávkách autobusových linek 33 a 38. Protože jde o ulici bez trolejového vedení, DSZO na tyto linky nasadí trolejbusy s dieselagregátem nebo autobusy. Pro usnadnění dopravy také posílí trolejbusová linka 44, která je vedena Sokolskou ulicí.

Práce na ulici 2. května řeší i pěší komunikace a navazující vjezdy s důrazem na zvýšení bezpečnosti pohybu pěších a cyklistů. Současně dojde k doplnění chybějícího osvětlení, přechodů pro chodce se zvýšenými prahy a míst pro přecházení i k rekonstrukci zastávek MHD. V řešeném území je navržena stezka pro pěší a cyklisty se smíšeným provozem.