Nicotná kořist ho vyšla draho. Díky svědkyni byl zloděj hned polapen

Ilustrační foto

VSETÍN – Tak špatný den si osmatřicetiletý zloděj z Ostravy rozhodně nepřál. Nezabezpečené okno v prvním patře budovy s kancelářemi a různými provozovnami ve Vsetíně vypadalo slibně, vyšplhal se proto po hromosvodu. Když se potom s nepořízenou vracel dolů, spatřila ho náhodná svědkyně. Během pár desítek minut ho zadržela policie.

Jakmile včera ráno vniknul zloděj do budovy, zaměřil se na jednu z provozoven. „Celou místnost prohledal, přeházel věci a převrátil i skříň, která se po dopadu rozbila. Vzal jen triko a tepláky a taky sáček s mincemi,“ uvedl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Následně se zaměřil na spojovací dveře do další místnosti. Dveře rozlámal, vše prohledal, ale ani tady nenašel nic, co by se mu hodilo. Pokračoval proto do jiné místnosti. Dveře, které do ní vedly, vypáčil nůžkami. I tady hledal, ale opět neuspěl.

Budovu se rozhodl opustit stejnou cestou. Zatímco sešplhával dolů po hromosvodu, byl spatřen náhodnou svědkyní. „Ta si tuto informaci nenechala pro sebe a ihned volala policii. Po pachateli začali intenzivně pátrat policisté společně s městskými strážníky. Po hodině byli úspěšní a muž skončil v poutech,“ popsal Malcharczik.

Policisté se následně utvrdili, že celý jeho lup skutečně sestával jen z tepláků, trička a sáčku s mincemi, celkem by si tak zloděj přišel na pouhých pět set korun. Mnohem větší škodu napáchal při prohledávání budovy. Na skříni a dveřích vznikla škoda desetinásobně vyšší. „Ještě včera odpoledne si muž převzal sdělení podezření pro trestný čin krádež. Za tento trestný čin lze podle trestního zákoníku uložit až dvouletého vězení,“ uzavřel Malcharczik.