Ženy chtěly nadstandardní pokoje. Už je mají!

JESENÍK – Každá druhá maminka, která přijela rodit do Jesenické nemocnice si přála nadstandardní pokoj. Nemocnice musela investovat půl milionu korun, aby ženám vyhověla. „Dosud jsme mohli nabídnout pouze možnost vyhradit pokoj pro jednu ženu, a tedy z něj udělat jednolůžkový. Sociální zařízení, které je sice rok a půl zpátky moderně rekonstruované, je však společné pro všechny hospitalizované rodičky. A je přirozené, že ženy po porodu chtějí mít co nejvíce soukromí. Proto jsme se rozhodli dva pokoje zcela zrenovovat a propojit se sociálním zařízením,“ vysvětlila primářka gynekologicko-porodnického oddělení Jesenické nemocnice Jana Chrastinová.

Výsledkem rekonstrukce jsou dva moderní nadstandardy. První pokoj je menší a disponuje lůžkem pro maminku, stolem s židlemi, přebalovacím pultíkem pro miminko a televizorem. Druhý větší apartmán nabízí navíc ještě vlastní kuchyňský kout s lednicí.

Do provozu uvedla nemocnice oba pokoje na počátku července, od té doby jsou neustále plné. Enormní zájem maminek podporuje i příznivá cenová politika nemocnice. Za menší z pokojů účtuje nemocnice 300 korun na den, větší pak vyjde na 500 korun za den. „Už jsme se setkali i s tím, že si rodina objednala oba pokoje naráz a v menší místnosti spal tatínek,“ prozradila primářka Chrastinová s tím, že nadstandardy není možné si objednat předem. „Ačkoliv se vždy snažíme vyjít vstříc, z organizačních důvodů není možné si tyto pokoje předem zarezervovat. Jsou-li oba obsazené, mají maminky i nadále možnost si za 200 korun za den nechat standardní pokoj vyhradit pouze pro sebe,“ doplnila Chrastinová.

Gynekologicko-porodnické oddělení Jesenické nemocnice disponuje celkem 22 lůžky. Každoročně je zde hospitalizováno okolo 300 rodiček. V prvním pololetí letošního roku přijelo do Jesenické nemocnice rodit 127 maminek, které zde přivedly na svět 130 dětí. Mezi novorozenci byla troje dvojčátka, 61 chlapců a 69 děvčátek.