Dělníci se vrhnou na silnice Vysočiny, počítejte s novými omezeními

VYSOČINA – Hned několik oprav významných silničních tahů napříč Vysočinou odstartuje v průběhu srpna. Jako řidiči se musíme obrnit, protože dojde k významným dopravním omezením.

Ode dneška, 31. července, do 21. srpna budou cestáři ve dvou etapách opravovat čtyři havarijní úseky silnice II/353 mezi Zhoří a hranicemi jihlavského okresu. Konkrétně bude uzavřený úsek od křižovatky s II/348 u Stáje na hranice okresu v Jihlava (v termínu od 31. července do 13. srpna) a úsek od Zhoře ve směru na křižovatku s II/348 u Stáje (od 14. srpna do 21. srpna). V první etapě povede objízdná trasa přes Zbornou, ve druhé etapě přes Polnou.

V srpnu pokračuje oprava úseku II/602 mezi Řehořovem a Měřínem. Tady dojde od 1. 8. do 9. 8. k úplné uzavírce, a to z důvodu pokládky asfaltových vrstev. Objízdná trasa bude pro každý směr jiná – v jednom směru přes obec Černá, ve druhé přes městys Kamenice.

Pokračuje omezení v podobě uzavřené silnice II/150 mezi Ledčí nad Sázavou a Hněvkovicemi. Tady mají práce skončit 22. září. Také musíme počítat s opravou silnice II/360 mezi Pocoucovem a Trnavou, kde se vozovka pravděpodobně v závěru měsíce srpna také uzavře. Přesný termín ještě není známý.

Další uzavírkou na páteřní síti krajských silnic bude uzavírka pro opravu silnice II/408 v Jemnici v úseku u benzinové pumpy v Podolí. Předpokládaný termín zahájení uzavírky je 26. srpna.

Ve fázi hodnocení nabídek je také oprava úseku na silnici II/150 Leštinka – Mrzkovice na Havlíčkobrodsku, kde práce proběhnou v průběhu září a října.

Vyjma těchto uzavírek probíhá řada dalších staveb Krajské správy a údržby silnic Vysočiny na dalších komunikacích v majetku Kraje Vysočina. Informace o těchto stavbách jsou uvedeny a průběžně aktualizovány na webových stránkách KSUSV pod odkazem Stavební akce. „Všem uživatelům silnic děkujeme za pochopení a věříme, že provedené opravy a investice povedou ke zlepšení celkového stavebního stavu silnic v naší správě a pokračování zlepšujícího se trendu z posledních let,“ říká Tomáš Mátl, technicko-správní náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.

Přesné objízdné trasy včetně povolených termínů uzavírek najdete na www.dopravniinfo.cz.