Déšť a rychlost způsobily havárku na dálnici

OLOMOUCKO – Řidič kamionu, který jel včera při bouřce po dálnici D35 už ví, co znamená aquaplaning. Vliv živlu a vysoké rychlosti způsobily škodu za téměř milion korun. Navíc byli omezení i ostatní řidiči.

K nehodě došlo v poslední červencový den krátce před dvacátou hodinou. „Sedmadvacetiletý řidič řídil nákladní soupravu v pravém jízdním pruhu dálnice, přičemž nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a stavu vozovky, dostal aquaplaning (ztráta přilnavosti pneumatiky k vozovce vlivem vody, která se dostala mezi pneumatiku a vozovku, pozn. redakce), při kterém se soupravou vyjel vpravo mimo komunikaci, kde havaroval,“ popsal nehodu policejní mluvčí Libor Hejtman.

Vozidlo se vyvrátilo na pravý bok a přitom poškodilo krajnici, odtokové žlaby a keře lemující dálnici. „Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn,“ dodal mluvčí s tím, že celková škoda na majetku byla odhadnuta na 950 tisíc korun. Policisté vyřešili řidičův přestupek příkazem na místě. Provoz na dálnici byl plně obnoven o půl desáté večer.

Krátké omezen čekalo ještě řidiče na dálnici dnes dopoledne, kdy musel být uzavřen pravý jízdní pruh dálnice v místě nehody z důvodu překládky nákladu s následným vyproštěním havarované soupravy.