Opravy na Vodní začínají. Během podzimu bude ulice jako nová

Zdroj: Město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Již v loňském roce byly na ulici Vodní v Kroměříži zahájeny práce na opravě povrchu. V úterý 6. srpna zahájí radnice druhou etapu oprav. „Jsem rád, že stejně jako loni nám plynárenská skupina innogy vyšla vstříc a že tak můžeme začít oproti plánu s předstihem. Věřím, že práce půjdou stejně dobře jako doposud a že během podzimu bude celá Vodní ulice v novotě,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Loni stavbaři pracovali v části ulice od obchodního domu Baťa po křižovatku s ulicemi Dobrovského a Farní, letos přišla na řadu zbylá část. Jako první v ulici skončila společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, která zde obnovovala kanalizaci a vodovod. Plynaři nyní dokončují výměnu potrubí. I tentokrát si opravy povrchu ulice vezme na starost pražská společnost PORR a. s. Celkové náklady na obě etapy vyjdou zhruba na 14,8 milionu korun.

Povrch ulice bude stejný jako v loni opravené části. „Historický ráz ulice zůstane zachován. Po obou stranách budou chodníky z pásových žulových desek, silnice bude z žulových kostek. Chodníky budou širší na úkor komunikace. Bude tak více místa pro pěší a také pro restaurační předzahrádky,“ popsal Jaroslav Pajgr z odboru rozvoje města.