Lomy u Lipnice si zahrají v nové pohádce

V lese u lomů v Lipnici nad Sázavou se natáčely některé scény nové pohádky. Foto: produkce pohádky, archiv Vysočina Tourism

VYSOČINA, LIPNICE NAD SÁZAVOU – Lomy v Lipnici nad Sázavou zažily v závěru července svoji filmovou premiéru. Pro natáčení nové pohádky s názvem Princezna zakletá v čase si je totiž vybral režisér Petr Kubík a jeho padesátičlenný filmový štáb.

„V místě se natáčelo ve dnech 28. – 31. července, kdy filmaři zabírali čtyři lokality. Na pohádce možná poznáte lomy, kde jsou ve skále vytesané Zlaté oči, Ústa pravdy, Bretschneiderovo ucho nebo lom u České tábornické unie. Právě tady se mimo jiného uskutečnil skok do vody z devítimetrové výšky,“ informovala Michaela Králová z Vysočina Film Office, která působí pod krajskou destinační společností Vysočina Tourism.

Počasí na Vysočině filmařům v posledních dvou dnech moc nepřálo, a tak se museli vyrovnat s dešťovými přeháňkami, které občas přerušily natáčení. Nakonec se ale podařilo dotočit všechny potřebné scény.
Pohádka Princezna zakletá v čase vypráví o mladé rozmazlené princezně Elleně, která musí zachránit království a nalézt své čisté srdce. Režisér Petr Kubík od svých patnácti let tvořil krátké filmy, spolupracoval na natáčení WRC Rally a Dakaru, Cyril a Metoděj: Apoštolové Slovanů a také režíroval film Lost Legion v Hollywoodské produkci Lions Gate.