Řidiče čeká velmi náročný prázdninový víkend. Víme, kde se očekávají největší komplikace!

Ilustrační foto

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Na motoristy čeká zřejmě nejnáročnější prázdninový víkend na silnicích. Končí totiž prázdniny v Berlíně a Braniborsku a svůj poslední prázdninový týden má i řada dalších německých spolkových zemí. Druhá vlna turistů zase naopak vyráží například z Bavorska. Do toho se přidávají dvě velké sportovní události v Maďarsku a v ČR.

Moto GP v Brně

Na brněnském autodromu se o víkendu jede velká cena Moto GP, a proto se očekávají velké komplikace na modernizované dálnici D1 a v okolí Brna.

Uzavírky v Praze

Metropoli ochromí víkendová uzavírka Lanového mostu na Jižní spojce. K tomu jsou uzavřeny podjezdy ze Zahradního města na Strašnice a Skalku a ze Záběhlic do Strašnic. V celém okolí se dají očekávat kolony. Komplikovaný bude i výjezd z Prahy po dálnici D1, kde probíhá oprava mezi 2. a 11. km.

Formule 1 v Maďarsku

Na maďarském závodním okruhu Hungaroring se o víkendu jede velká cena Formule 1 a míří sem několik desítek tisíc fanoušků z celé Evropy. Komplikace lze očekávat hlavně na blízké dálnici M3 u Budapešti a dálnici M1 vedoucí z Vídně na Budapešť. Řidičům doporučujeme zakoupit elektronickou dálniční známku přes webovou stránku, jelikož se na hranicích kvůli nákupu budou tvořit dlouhé fronty.

Sraz veteránů v Rakousku

V rakouském městě St. Pölten se v sobotu koná již 34. ročník srazu veteránů. Očekává se příjezd více než 600 vystavovatelů a přes 20 tisíc návštěvníků. Dopravní komplikace se očekávají na blízké dálnici A1 vedoucí z Lince do Vídně.

Poškozená vozovka v Chorvatsku

Na dálnici A1 je ve směru ze Záhřebu na Split, Makarskou a Dubrovník poškozená vozovka na dvou místech. Prvním místem je 142. km u města Otočac, kde je rychlost snížena na 60 km/h a druhé je mezi tunely Krpani a Sveti Rok a tam je rychlost omezena na 100 km/h.

Uzavřený sjezd na Zadar

Kvůli stavebním pracím bude uzavírán sjezd na Zadar 2 (jih, letiště) v neděli od 21:00 do 21:15 hodin a od pondělí do čtvrtka od 20:00 do 20:15 hodin.

Komplikace na cestě do Itálie

Stavební práce zpomalují provoz na cestě z Udine do Benátek nebo Bibione. V Itálii se totiž do roku 2021 modernizuje dálnice A4 mezi městy Palmanova a Portogruaro a v tomto důsledku dochází k přetížení v obou směrech.