Pohřešovaná žena z Brodu nezemřela přirozenou smrtí, policisté hledají svědky!

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD, HABRY – Kriminalisté z Vysočiny intenzivně šetří případ pohřešované ženy z Havlíčkova Brodu. Ztratila se v neděli 28. července, ve čtvrtek 1. srpna někdo našel utonulé tělo ženy na hladině rybníka mezi obcemi Kámen a Habry na Havlíčkobrodsku. S největší pravděpodobností jde o pohřešovanou ženu, za jejíž smrt může podle policie cizí osoba.

„Totožnost musí definitivně potvrdit až výsledek genetického srovnání odebraných vzorků. V případě nalezeného těla ženy na hladině rybníka byla nařízena soudní pitva. Z předběžných výsledků provedené pitvy vyplývá, že na její smrti nese vinu cizí osoba,“ sdělila v pondělí 5. srpna v dopoledních hodinách krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kriminalisté potřebují pomoc, vyzývají řidiče i případné svědky

Výzva směřuje hlavně na řidiče, kteří jezdí na trase mezi Havlíčkovým Brodem a městem Habry, a to nejen po hlavní silnici první třídy, ale také po silnicích nižších tříd vedoucích k rybníku u silnice mezi obcemi Kámen a Habry a používají ve svých autech palubní kamery. „Stejně tak bychom uvítali záběry z palubních kamer vozidel, která projížděla po ulici Zahradnického v Havlíčkově Brodě. Kriminalisté by potřebovali záznamy z těchto kamer, a to od sobotní půlnoci (27. července) do nedělního odpoledne (28. července) do 15.00 hodin,“ vysvětluje Dana Čírtková.

Policisté hledají také případné svědky z řad řidičů, kteří si mohli všimnout pohybu podezřelého auta, které ve stejnou dobu, tedy od sobotní půlnoci do nedělního odpoledne odbočuje z hlavní silnice I/38 k rybníku v blízkosti silnice mezi obcemi Kámen a Habry nebo najíždí na hlavní silnici ze silnice vedoucí od tohoto rybníka. „Stejně tak bychom potřebovali svědectví od případných svědků, kteří by si všimli v době od sobotní půlnoci do nedělního odpoledne pohybu vozidla nebo osob přímo na hrázi rybníka,“ upřesňuje Dana Čírtková.

Všechna svědectví, informace ke kamerovým záběrům můžete sdělit na lince tísňového volání 158.

Případem se intenzivně zabývají kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ve spolupráci se svými kolegy z územního odboru Havlíčkův Brod.