Narazil do sloupu elektrického vedení. Letěl pro něj vrtulník

V ulici Nerudova v obci Vlachovo Březí narazil řidič se svým osobním vozidlem do sloupu elektrického vedení (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Včera v dopoledních hodinách došlo na Prachaticku k nehodě osobního vozidla. Jeho řidič z dosud nezjištěných příčin narazil do sloupu. Vše mohlo patrně dopadnout ještě hůř, protože se jednalo o sloup elektrického vedení. I přesto však byla zranění řidiče dosti závažná, protože pro něj musel přiletět vrtulník letecké záchranné služby.

K nehodě došlo v ulici Nerudova v obci Vlachovo Březí v pondělí 5. srpna 2019. „Z dopravní nehody je důvodně podezřelý řidič osobního vozidla Citroen AX, který z přesně nezjištěných příčin vyjel s vozidlem vpravo mimo komunikaci, kde čelně narazil do sloupu elektrického vedení a do rozpojovací skříně distribuční sítě,“ uvedla policejní mluvčí Martina Joklová.

Řidič i jeho spolujezdec utrpěli přesně nezjištěná zranění, řidič byl transportován leteckou záchrannou službou do nemocnice. Jeho spolujezdce pak převezla rychlá záchranná služba. Výsledek testu na alkohol byl negativní, avšak policisté zjistili zásadní věc. Ukázalo se totiž, že automobil má prošlou technickou prohlídku. „Hmotná škoda na vozidle je odhadem 20 000 korun a na sloupu a rozpojovací skříni je škoda předběžně odhadnuta na 50 000 korun,“ dodala Joklová.