Meteorologové varují! Silné bouřky udeří i na jihu Čech

JIHOČESKÝ KRAJ – Meteorologové dnes odpoledne vydali varování před možností silných bouřek na území celé České republiky, výjimkou bohužel nebude ani Jihočeský kraj. Do kdy by měla výstraha platit a kterých okresu se podle Českého hydrometeorologického ústavu bude týkat, se dozvíte níže.

Podle meteorologů lze až do dnešní dvacáté hodiny večerní očekávat výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 30 milimetrů, kroupami a nárazy větru kolem 20 metrů za sekundu (70 kilometrů za hodinu). „V kombinaci s vydatnějším deštěm může v celkovém úhrnu ojediněle spadnout 30 až 50 mm srážek,“ uvádí.

Týkat by se měla podle dat Českého hydrometeorologického ústavu oblastí Blatná, České Budějovice, Český Krumlov, Kaplice, Milevsko, Písek, Prachatice, Soběslav, Strakonice, Tábor, Trhové Sviny, Třeboň, Týn nad Vltavou, Vimperk a Vodňany.

„Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ zní doporučení meteorologů.