Počítáte s opravou silnice od Hradce na Ledeč nad Sázavou?

Cestáři modernizují úsek silnice II/130 mezi obcí Hradec a Ledčí nad Sázavou. Foto: Kraj Vysočina

LEDEČ NAD SÁZAVOU – Až do konce října je v rámci první etapy prací uzavřená silnice od křižovatky ulice Hradní po areál betonárky CEMEX v Ledči nad Sázavou. Práce jsou součástí modernizace silnice II/130 v úseku mezi křižovatkou s místní silnicí na konci obce Hradec a křižovatkou se silnicí II/150 v Ledči nad Sázavou za železničním podjezdem. Celkové náklady projektu dosáhnou 95 milionů korun. Evropská dotace zaplatí 73 milionů.

Od 2. září se navíc k omezení přidá uzavírka druhé části úseku – od silnice II/150 po ulici Hradní. V příštím roce pak stavbaři v rámci druhé etapy zmodernizují úsek od betonárky CEMEX po křižovatku s místní silnicí na konci Hradce a hotovo má být do 31. října příštího roku.

„Součástí přípravy bylo kácení stromů a odstranění náletových dřevin. Aktuálně je už hotová železobetonová opěrná zeď, propustky pro odvedení vody ze silnice a přeložka vodovodu,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jan Hyliš.

V rámci rozšířené uzavírky dojde na podzim k rekonstrukci stávající kanalizace ve správě Vodovodů a kanalizací Havlíčkův Brod, a. s., a následně dělníci upraví povrch silnice včetně jejího příslušenství.