Prachatičtí, očekáváte netrpělivě otevření bazénu? Víme, kdy to bude

Plavecký bazén v Prachaticích (foto autorka)

PRACHATICE – Rekonstrukce Plaveckého bazénu v Prachaticích, která již od počátku čeřila vody na místní radnici, je téměř dokončena. Vedení města však ještě před samotným dokončením přizvalo k prohlídce také skupiny obyvatel města, které by mohly pomoci v závěru doladit některé detaily. My jsme byli u toho.

Plavecký bazén v Prachaticích (foto autorka)

Bazén byl pro veřejnost uzavřen 1. června 2018 a prachatičtí se mohou tedy po roce opět těšit na jeho otevření. To by mělo proběhnout 2. září 2019 za účasti vedení města, členů rady a zastupitelstva a dalších. Druhý den, tedy 3. září, bazén přivítá první návštěvníky.

V pátek 16. srpna 2019 si budete moci navíc sami prohlédnout prostory nově zrekonstruovaného plaveckého bazénu. Každou celou hodinu zde bude probíhat komentovaná prohlídka včetně návštěvy prostor „podpalubí“ bazénu.

Aktuálně uvnitř probíhají drobné dokončovací práce. Zástupci z řad zdravotně postižených a seniorů si tak prohlédly veškeré prostory bazénu, na vlastní kůži vyzkoušeli nainstalované plošiny i schodolez a v neposlední řadě okusili také vodu jak v bazénu, tak ve vířivce.

Plavecký bazén v Prachaticích (foto autorka)