Předpověď počasí pro Středočeský kraj od dnešního dne do neděle

Ilustrační foto: pexels

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Pořádný rachot, který nám meteorologové předpovídali, zřejmě ve Středočeském kraji nenastane!  Nic méně, výstraha meteorologů pro tento kraj, s výjimkou Mladoboleslavska a blízkého okolí Mělníka, zatím do dnešní půlnoci trvá.  

Ojediněle se mohou vyskytnout silné bouřky přinášející přívalové srážky. “Nebezpečí mohou představovat rovněž kroupy a blesky. Řidičům lze doporučit, aby za bouřky zpomalili a zvýšili obezřetnost. A také dbali na řádné osvětlení vozidla; takzvané denní svícení rozhodně nestačí,” varují meteorologové spolu s policisty.  

Počasí dnes : Oblačno až zataženo, od západu postupně na většině území občasný déšť nebo přeháňky, místy bouřky, ojediněle i silné. Později večer od západu slábnutí a ubývání srážek. Nejvyšší teploty 22 až 25 °C, na východě regionu ojediněle až 27 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude postupně měnit na západní a v bouřkách přechodně zesílí. 

Předpověď na noc a čtvrtek : Za zvlněnou studenou frontou se k nám od jihozápadu rozšíří oblast vyššího tlaku vzduchu. V noci zpočátku oblačno až zataženo, zejména na východě regionu místy přeháňky nebo občasný déšť. Postupně od západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti až na polojasno. K ránu místy mlhy. Nejnižší teploty 16 až 13 °C. Mírný západní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na další dny : V pátek bude jasno až polojasno, během dne přechodně až oblačno a večer přibývání oblačnosti. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 14 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 31 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s. 

V sobotu bude polojasno, od západu oblačno až zataženo s přeháňkami, místy bouřky. Během večera od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 19 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 29 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.