Silně opilý mladík řídil a boural. Neuvěříte, kolik měl promile

Silně opilý řidič v Bechyňské ulici v Táboře naboural do oplocení rodinného domu (zdroj Policie ČR)

TÁBOR – Až neuvěřitelný případ vyšetřují v těchto dnech policisté v Táboře. Silně opilý mladík zde usedl za volant svého osobního vozidla a pravděpodobně díky alkoholu také boural. O trestu nyní rozhodne soud.

K události došlo v noci ze soboty 3. na neděli 4. srpna 2019 v Bechyňské ulici v Táboře. „Dvacetiletý mladík řídil osobní vozidlo tovární značky Škoda Octavia, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, při projíždění levotočivé zatáčky vjel vpravo mimo komunikaci, kde havaroval do oplocení rodinného domu, kdy poškodil mnoho příslušenství,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura. Majitelům tak způsobil škodu ve výši 580 000 korun.

Policisté řidiči provedli test na zjištění návykové látky v dechu a výsledek se přiblížil k 2,5 promile. „Řidiči byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda,“ konstatoval Milan Bajcura. Ten také dodal, že: „Policisté ve věci zahájili úkony zkráceného přípravného řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy lze předpokládat, že za dva týdny se o dalším trestu rozhodne před soudcem okresního soudu.“