Řidiči, pozor! Zvířata pobíhají po silnici i za dne

Foto ilustrační

NÁCHODSKO – Dopravní policisté zasahovali u srážky řidičů se zvěří dokonce třikrát v jeden den! V místech, kde byste to nečekali a za slunného odpoledne. Skončilo to jen pomačkanými plechy, nebo byl i někdo zraněn? Podívejte se na podrobnosti.

Objevují se čím dál častěji případy, kdy se lesní zvěř pohybuje po silnici nejen za soumraku či za svítání. Své o tom ví i řidič nákladního vozu, který jel odpoledne mezi obcemi Křížanov a Hořičky. Srnka mu v zatáčce vběhla přímo pod kola náklaďáku. Byla bohužel silným nárazem na místě usmrcena, ke zranění žádných osob nedošlo. “Na vozidle byla vyčíslena hmotná škoda ve výši 20 tisíc korun a řidič nebyl pod vlivem alkoholu,” uvádí tisková mluvčí Eva Prachařová.

Další nepříjemná zkušenost se stala řidiči osobního auta poblíž obce Hlavňov. Z pravého příkopu mu do cesty znenadání také vběhla srna a muž nestačil zabrzdit. Zvěř byla sražena pravým bokem vozu, náraz přežila a následně utekla zpátky do lesa. Ani tento řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Podobné nehody nemusí vždy končit jen pomačkanými plechy. Řidiči by měli dávat největší pozor před blížícími se lesy a v okolí polí a luk.