Vážná nehoda na Českobudějovicku si vyžádala těžká zranění

Vážná nehoda osobního automobilu a motorkáře v katastru obce Svatý Ján nad Malší na Českobudějovicku (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Včera v podvečerních hodinách vyjížděli českobudějovičtí policisté k dopravní nehodě osobního vozidla a motorkáře. Vážná nehoda se stala v blízkosti Římovské přehrady a jeden z účastníků při ní utrpěl těžká zranění.

Ke střetu osobního automobilu a motocyklu došlo 8. srpna 2019 krátce před osmnáctou hodinou na silnici třetí třídy číslo 1567 v katastru obce Svatý Ján nad Malší. „Řidič v osobním vozidle značky Renault jel ve směru od obce Velešín směrem ke Svatému Jánu nad Malší. Při odbočování vlevo na účelovou komunikaci si pravděpodobně nevšiml motocyklisty, který osobní automobil v tu chvíli předjížděl. Došlo ke střetu přední části motocyklu značky Suzuki s levou boční částí osobního vozidla,“ upřesnila policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Šestadvacetiletý motorkář z Českokrumlovska po pádu na travnatou plochu mimo komunikaci utrpěl těžká zranění, s nimiž byl transportován do českobudějovické nemocnice. Nikdo jiný zraněn nebyl. „Řidiči osobního vozidla provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem. U řidiče motocyklu nebylo možno vzhledem ke zranění dechovou zkoušku provést. Přesné příčiny a okolnosti této nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla Uhlířová. Při nehodě vznikla škoda za více než 100 000 korun.