Muž nahlásil znásilnění. Případ má však překvapivý konec

ilustrační foto (zdroj flickr.com/harry_nl)

JINDŘICHOHRADECKO – Včera policisté na Jindřichohradecku vyšetřovali případ znásilnění. Muž na policejní služebně blízko rakouských hranic oznámil, že byl několikrát znásilněn neznámým mužem. Tím však případ nekončí a jeho pokračování přineslo překvapivé informace.

K opakovanému znásilnění muže mělo dojít včera 12. srpna 2019 v nočních hodinách a nad ránem v okolí pěší zóny vedoucí v Českých Velenicích směrem k pěšímu hraničnímu přechodu do Rakouské republiky. Na místo ihned vyjely dvě policejní hlídky obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí, kompletní výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování z Jindřichova Hradce a také psovod se služebním psem.

„V průběhu provedeného vyšetřování bylo muži zákona zjištěno, že poškozený, který je homosexuál, měl mít opakovaně soulož či jiný pohlavní styk s dosud neustanoveným jiným mužem, avšak toto vše z jeho strany bylo vždy dobrovolné a znásilněn nebyl,“ uvedla policejní mluvčí Hana Millerová. Muž si celý příběh vymyslel, protože zameškal pracovní směnu v zaměstnání a že měl být nevěrný svému současnému partnerovi.