Pozor na průjmy ze zmrzliny. Inspektoři udělovali pokuty

ilustrační foto

Jižní Morava – Kopeček zmrzliny může lidem způsobit kvůli nedodržování hygienických předpisů při výrobě bolesti břicha, průjem a nevolnost. Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce v uplynulých týdnech v Jihomoravském kraji prověřili třináct podniků prodávajících zmrzlinu.

Zatím provedli laboratorní rozbor u šesti vzorků. „U tří prodejců jsme našli nedostatky. U dvou z nich pak laboratorní testy potvrdily zvýšené množství enterobakterií,“ uvedl tiskový mluvčí SZPI Radoslav Pospíchal. Bakterie se podle inspektorů ve zmrzlině objeví kvůli špatnému skladování surovin nebo jejich nedostatečnému zpracování. Roli může hrát i nedostatečně proškolený personál.

Výsledky letošních kontrol v celé republice ukázaly, že požadavkům právních předpisů nevyhovělo 40% hodnocených vzorků ledů do nápojů a 37% hodnocených vzorků točených i kopečkových zmrzlin. Hlavní příčinou nevyhovujících výsledků je nedostatečné čištění výrobníků zmrzlin a také kontaminované vstupní suroviny. „V provozovnách, kde inspektoři SZPI odebrali nevyhovující vzorky, na místě zakázali užívání výrobníku ledu, zmrzlinového stroje a souvisejícího náčiní, nařídili provozovateli provedení jeho sanitace a následné provedení mikrobiologického rozboru akreditovanou laboratoří. Až po vyhovujícím výsledku rozboru inspektoři umožní zařízení znovu používat. S dotčenými provozovateli SZPI zahájí správní řízení o uložení sankce,“ sdělil Pospíchal.