Volary lákají na slavnosti dřeva. Na své si přijdou malí i velcí

ilustrační foto (zdroj pixaay.com)

PRACHATICKO – Pro milovníky dřeva bychom tu měli jeden tip na nadcházející víkend. Na Prachaticku, konkrétně ve městě Volary, se totiž budou konat již tradiční slavnosti dřeva. Kde přesně a na co se můžete těšit, se dozvíte v následujících řádkách.

Letošní ročník je již pětadvacátý a je naplánován od pátku 16. do neděle 18. srpna 2019. Program bude jako každý rok velmi bohatý. Těšit se můžete na páteční koncert Kreyson Memorial s předkapelou Pilot Seasons, v sobotu dopoledne na Ondřeje Rumla, legendární Parkány či country kapelu Weekend.

„Volarskými slavnostmi dřeva připomínáme všem návštěvníkům, kteří se k nám sjíždějí z celé republiky, z Německa i z Rakouska dávnou historii našeho města, a to je práce se dřevem. Každoročně zde předvádí několik desítek řemeslníků stará, některá již téměř zapomenutá, řemesla. A že je o tuto akci, kterou pravidelně pořádáme předposlední srpnový víkend, čím dál větší zájem, dokazuje stále se navyšující počet řemeslníků ochotných zde předvádět své umění a stále narůstající počet návštěvníků. Při této akci bychom potřebovali, aby bylo naše město nafukující, neboť v průběhu slavností Volary navštíví minimálně tři tisíce návštěvníků,“ láká na slavnosti město Volary.

Podrobný program Volarských slavností dřeva najdete zde.