Chcete příspěvek od státu na rychlý internet? Vyplňte dotazník

OLOMOUCKÝ KRAJ – Obyvatelé kraje v odlehlých končinách mají šanci zrychlit svůj internet. Pokud se zapojí do celonárodního vyplnění dotazníku, aby tak mohl vzniknout Národní plán rozvoje vysokokapacitních sítí. Na základě výsledků pak mohou lidé získat příspěvek na rychlejší připojení.

Přípravu strategického dokumentu ministerstva průmyslu a obchodu podpoří i Olomoucký kraj. „Podpoříme navýšení rychlosti internetu v celém regionu, hlavně však na Šumpersku a Jesenicku. Právě v těchto dvou okresech může být rychlý web jednou z věcí, která tam udrží pracovní místa a mladé lidi,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Národní plán počítá s tím, že domácnosti budou na zvýšení rychlosti internetu dostávat příspěvek. Zmiňovaný průzkum umožní autorům projektu zjistit třeba to, jakým způsobem jsou lidé k celosvětové síti připojení, k čemu ji využívají a kolik za poskytování služby platí.

Stačí vyplnit dotazník dostupný na webových stránkách grantthornton.eu/pruzkumint. Účelem šetření je zmapovat současnou kvalitu internetového připojení v domácnostech. „Na vyplnění dotazníku mají zájemci čas do 22. srpna. Zodpovězení otázek zabere jen pár minut,“ dodal náměstek hejtmana Pavel Šoltys.