Nebezpečný zloděj řádí v Holešovicích. Poznáváte ho?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Do několika zaparkovaných vozů vnikl pachatel a kradl. Jeho způsob je nebezpečný, policie žádá veřejnost o spolupráci.

Přijdete k zaparkovanému vozu a zjistíte, že v něm někdo byl za vaší nepřítomnosti. Velmi nepříjemná situace. Někdy je rozbité okénko, jindy poškozené dveře. Tento muž ovšem používá úplně jiný způsob, jak se do cizích vozů dostává. Proto je tak nebezpečný. Operoval v několika případech na parkovišti v Holešovicích, v ulici Jateční.

„Neznámý muž odcizil ze zaparkovaného vozu notebook, peněženku s hotovostí a platební kartou. Z kamerového záznamu je zřejmé, že se o krádež věcí na tomto místě pokusil ještě ve dvou případech. Policisté na základě šetření zjistili, že u vozidel nedošlo k násilnému překonání zámku a muž tedy s největší pravděpodobností použil zařízení k blokaci klíčů, které zabrání uzamčení vozidla,“ uvedla k případu policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Policisté z místního oddělení Holešovice zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a neoprávněné držení platební karty, za což hrozí pachateli po dopadení a odsouzení trest až dva roky za mřížemi. V případě, že poznáváte podezřelého muže na kamerovém záznamu, kontaktujte prosím operátory na lince 158.

Zdroj: Policie ČR