Střet osobáku s chodcem na Táborsku má tragické následky

Tragická nehoda osobního vozidla a chodce se stala v úterý večer v centru města Veselí nad Lužnicí (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Policisté na jihu Čech tento týden museli řešit již druhý případ střetnutí osobního vozidla s chodcem. Na Táborsku došlo včera ve večerních hodinách k další tragické nehodě.

Nehoda se stala krátce před půl desátou hodinou večerní v úterý 13. srpna 2019 v centru města Veselí nad Lužnicí. „Na přechodu pro chodce na náměstí T. G. Masaryka došlo ke střetu osobního vozidla tovární značky Kia, které řídil dvaadvacetiletý mladík a osmačtyřicetiletého muže. I přes veškerou snahu na místo přivolaných zdravotníků chodec svým zraněním podlehl,“ konstatoval policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Tragická nehoda osobního vozidla a chodce se stala v úterý večer v centru města Veselí nad Lužnicí (zdroj Policie ČR)

Dechová zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče proběhla s negativním výsledkem. Případ řeší táborští dopravní policisté a kriminalisté jako důvodné podezření ze spáchání trestného činu, a to přečinu usmrcení z nedbalosti.

Letos jde již o 48. oběť dopravních nehod na jihočeských silnicích. „Navíc v tomto týdnu se jedná o druhý případ usmrcení chodce,“ dodává Doubek. Více informací o této smrtelné nehodě jsme přinesli zde.