Whisky i dítě v kočárku nechávala jako překážku

Ilustrační foto: pixabay.com

PŘEROV – Neuvěřitelný případ řešili hned dvakrát po sobě strážníci Městské policie v Přerově. V tamním obchodním centru jim zůstalo po krádeži dítě v kočárku i s kradenými lahvemi whisky. Matka takto chtěla zpomalit své pronásledovatele dvakrát během krátké doby.

Naposledy se tak pokusila žena o krádež v neděli v jednom z přerovských obchodních center. „Při příjezdu na místo se hlídka od ostrahy dozvěděla, že neznámá žena, vložila do kočárku k dítěti několik lahví whisky a zkusila projet přes pokladnu. Když ji prozradil alarm, nechala na místě celý lup i s kočárkem a utekla,“ uvedl Miroslav Komínek z Městské policie Přerov.

Kočárek, ani způsob krádeže však nebyl strážníkům neznámý. Obdobným způsobem se žena pokusila převézt whisky i týden předtím, jen to napoprvé vylepšila řádně zakoupeným sunarem. „Tentokrát tak rafinovaná nebyla a prostě zkusila projet. Když to nevyšlo, nechala za sebou dítě i lup,“ dodal Komínek s tím, že o dítě se postaral otec, o whisky ostraha. Případ putuje ke správnímu orgánu a k sociálním kurátorkám.