Zkušeného policistu recidivista nedoběhl

ilustrační foto

PRAHA – Policista není nikdy úplně mimo službu. To se projevilo i v pražském nákupním centru, kde se pohyboval muž se zákazem pobytu.

V neděli byl zkušený policista v nákupním centru na Praze 5, v Řevnické ulici. Během nakupování si všiml osoby, kterou dobře poznal. Zároveň také věděl, že tato osoba má vyslovený zákaz pobytu na území hlavního města Prahy. „Policista se však muže nesnažil zadržet. Kontaktoval kolegy ze služebny na Barrandově a ukázal jim místo, kde se podezřelý muž nachází. Ten se nejprve snažil hlídku zmást a snažil se vymýšlet různé totožnosti,“ uvedl k případu policejní mluvčí Jan Rybanský.

Ovšem to se přepočítal. Policista v civilu však muže dobře znal, tedy nejen jeho tvář, ale i pravou totožnost. Podezřelý tak poznal, že je ve slepé uličce, a nakonec se přiznal. Následnou lustrací bylo zjištěno, že má muž vyslovený zákaz pobytu v Praze až do konce roku 2020. Důvodem je opakovaná majetková trestná činnost na území metropole. Proto byl muž zadržen a předveden na služebnu k dalším úkonům. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý trest za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.