Horská kola zmizela lidem ze sklepa

NÁCHODSKO – Chtěli se projet na kole, ale když viděli vypáčený sklep, měli po výletě. Jakou škodu zloděj majitelům způsobil? Podívejte se na podrobnosti. Víte, jak se podobným událostem nejlépe bránit?

Neznámý pachatel se v noci na Pražském Předměstí dostal nezajištěnými dveřmi do činžovního domu. V suterénu se násilím vloupal do jedné ze sklepních kójí a ukradl majitelům dvě horská kola. Způsobil jim tak škodu přes 26 tisíc korun. „Policisté případ zadokumentovali a začali vyšetřovat jako přečin krádeže vloupáním. Pachateli za něj hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ říká policejní tisková mluvčí Eva Prachařová.

Jak se proti takovým krádežím bránit? Použití vhodné zámku je povinností. Čím je zámek kvalitnější, tím více času zloděj k jeho překonání potřebuje a tím více riskuje, že bude odhalen při činu. Když s kolem někde zastavíte, mějte ho neustále pod dozorem. Existuje také možnost zaregistrovat si své jízdní kolo v policejní databázi. Spousta lidí bohužel zloděje podceňuje a myslí si, že zrovna jim se něco takového stát nemůže.