Kriminalisté potvrdili totožnost utonulé ženy v rybníku u Habrů

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD, HABRY – Kriminalisté potvrdili, že žena, kterou někdo náhodou objevil ve čtvrtek 1. srpna na hladině rybníka mezi obcemi Kámen a Habry na Havlíčkobrodsku, je opravdu 48letá pohřešovaná žena z Havlíčkova Brodu, po které policisté pátrali od neděle 28. července. Zemřela násilnou smrtí.

„Z výsledků genetického srovnání odebraných vzorků vyplynulo, že se jedná o pohřešovanou ženu z Havlíčkova Brodu. Z výsledků provedené soudní pitvy vyplynulo, že na její smrti nese vinu cizí osoba a že žena zemřela násilnou smrtí. Případem se intenzívně zabývají kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ve spolupráci se svými kolegy z územního odboru Havlíčkův Brod s cílem co nejrychleji tento závažný případ objasnit a zadržet pachatele,“ informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté zároveň děkují za všechny reakce na zveřejněné výzvy, stejně jako za všechna svědectví od občanů, kteří na policejní výzvy reagovali. „Všemi získanými poznatky se kriminalisté důkladně zabývají a vyhodnocují je,“ doplnila Čírtková.

Čtěte o případu: Pohřešovaná žena z Brodu nezemřela přirozenou smrtí, policisté hledají svědky!, Do pátrání po ženě se zapojili i potápěči, Desítky policistů stále pátrají po ztracené 48leté ženě, Žena odešla na procházku se psem a domů se nevrátila, pátrá po ní i vrtulník