Nebe nad Jindřichovým Hradcem zaplaví balóny. Chcete vědět víc?

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JINDŘICHŮV HRADEC – Již třiadvacátý ročník Mistrovství České republiky v balónovém létání poskytne ke konci letních prázdnin dechberoucí podívanou pro obyvatele a návštěvníky Jindřichova Hradce a okolí. A máte se opravdu na co těšit.

Ve dnech 20. až 24. srpna 2019 více než 25 pilotů sportovních horkovzdušných balónů změří své síly v různých leteckých disciplínách obnášejících umění přesného ovládání balónu v různých proudech vzduchu v atmosféře, koordinace, navigace, centimetrové přesnosti i rychlosti rozhodování.

Kromě českých pilotů se představí také světová špička, zahrnující mimo jiné piloty z Rakouska, Maďarska, Litvy, Belgie, Nizozemí, USA nebo Austrálie. Mezi soutěžícími jsou přihlášeni také úřadující mistr světa, mladý anglický pilot Dominic Bareford a úřadující juniorský mistr světa, český pilot Jan Suchý.

V rámci letošního ročníku mistrovství bude probíhat také takzvaná fiesta horkovzdušných balónů. Jedná se o nesoutěžní lety balónů s piloty a posádkami, kteří nevstupují do hlavní soutěže a věnují se volnému létání. Celkem se tedy zaplaví nebe nad Jindřichovým Hradcem přibližně 30 až 35 horkovzdušných balónů.

Vysokou úroveň 23. Mistrovství České republiky v balónovém létání dokládá mimo jiné také mezinárodní tým sportovního ředitele soutěže pana Jonase Maese (BEL), řídícího soutěž podle mezinárodních pravidel Světové letecké federace (FAI). Nad celou akcí převzal záštitu starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka.

Tisková zpráva