Ukradl důchod neslyšícímu. Daleko neutekl

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRAHA – Senior se vracel z pošty s důchodem, když ho oslovil neznámý muž. Po chvíli došlo ke krádeži celého důchodu. Naštěstí byli nablízku pozorní lidé.

Praha 4, ulice Na Strži. Téměř devadesátiletý senior se pomaličku vrací domů, v tašce si nese svůj důchod, i peníze pro manželku. Celkem téměř pětadvacet tisíc korun. V tu chvilku ho osloví neznámý muž. Jistě seniora pozoroval již na poště, kde hotovost vybíral, vytipoval si ho za účelem okradení. „Jelikož senior špatně slyší, řekl muži, ať ho nechá být, že mu nerozumí. Pachatel ale zničeho nic sáhl poškozenému do tašky, ze které vytáhl pouzdro i s penězi a dal se na zběsilý útěk,“ uvedl k případu policejní mluvčí Jan Daněk.

Krádeže si však všiml pozorný kolemjdoucí, a vydal se za osmatřicetiletým mužem. Honičky si naštěstí všimla i hlídka policistů z pražské speciální pořádkové jednotky, kteří tudy právě projížděli. Ti pachatele dostihli a zadrželi. Nic mu nepomohlo, že se pokusil lup odhodit do nedalekého křoví. Naštěstí bylo pouzdro červené a dobře se hledalo. Zadržený recidivista skončil na policejní služebně, kde mu bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což mu hrozí v případě odsouzení trest až dva roky za mřížemi. Ukradené peníze byly opět seniorovi navráceny, ale nepříjemný zážitek mu nikdo z paměti nevymaže.