Zloděj se proboural zdí a vykradl rodinný dům

Ilustrační fotografie, zdroj: pixabay.com

DOMAŽLICKO – Doslova destruktivním způsobem se ke svému lupu dostal zloděj na Domažlicku, který se v blíže nezjištěné době mezi 12. a 15. srpnem letošního roku vloupal do rodinného domu.

Rabiát v obci Všeruby část Maxov vyboural ve zdi domu o tloušťce padesát centimetrů díru asi šedesát centimetrů v průměru a vlezl dovnitř. Dům pečlivě prohledal, z nalezené pokladničky ukradl dva tisíce korun v kovových mincích a dále odcizil plynovou pistoli, tři americké útočné nože, dva americké bodáky, dvě opaskové přezky německého wehrmachtu, německý puškohled, český puškohled, ruský dalekohled a dvě fotopasti.

Při odchodu znečistil koberec a rozkládací lehátko modrou barvou a rozsypal koření. Budovu poté vytvořeným otvorem opustil. „Celková újma na odcizených věcech byla vyčíslena přes 36 tisíc korun a poškozením lupič napáchal škodu kolem 15 tisíc korun. Policisté provedli ohledání místa činu, povolán byl i policejní psovod se služebním psem. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, poškození cizí věci a krádež. Pachateli hrozí až tříletý trest odnětí svobody.“ Informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.