Soutěž v pojídání knedlíků zná své vítěze! Šampioni obhájili loňské tituly

Foto: Radim Dvořáček u výsledkové tabule. Zdroj: archiv pořadatelů

ZLÍNSKO – Vizovický svátek hudby je u konce. Během pátku a soboty se areál likérky otřásal v rytmu hudby z produkce předních českých špiček, mezi kterými letos nechyběli ani Chinaski, Kryštof, Anna K., No Name nebo Visací zámek. V sobotu odpoledne se pozornost diváků soustředila na všemi očekávanou soutěž v pojídání švestkových knedlíků, bez které by Trnkobraní nebylo tím, čím je. Ani letos se jedlíci nedrželi zpátky a loňští šampioni se tak opět radovali z vítězství.

Foto: Členové kapely Visací zámek. Zdroj: archiv pořadatelů

Srdce diváků i zasloužený titul si znovu vybojoval Radim Dvořáček z Ostravy, který po hodinovém klání skončil s úctyhodným výsledkem sto devadesáti snědených knedlíků. Na paty mu šlapal mnohonásobný vítěz Kamil Hamerský, kterému ovšem sto

jedenašedesát připsaných kousků nestačilo na vítězství. Za oběma konkurenty skončil se značným odstupem David Šmíd, který spořádal sto osm knedlíků.

Do klání jedlíků se již tradičně zapojují i vystupující kapely. Ani tady nečekalo na diváky překvapení a soutěž ovládli loňští vítězové. Ačkoliv interpreti do sebe statečně ládovali jeden knedlík za druhým, všichni se nakonec museli sklonit před výkonem členů kapely Visací zámek, kteří dokázali spořádat šedesát kousků na osobu. Uznání patří i skupině Chinaski s třiačtyřiceti knedlíky a Kryštof se sedmatřiceti knedlíky na člena. Osmnáct a půl knedlíku zvládli Kosovci, šestnáct a půl Bohemian Metal Rhapsody a šestnáct zpěvačka Lenny. Patnáct kousku spořádali shodně členové kapely Argema, Sebastian a Škwor.