Zrekonstruovaný most nad Žabovřeskou se 1. září neotevře. Navíc bude uzavřen směr z Bystrce na Hlinky

zdroj: zabovreska.webnode.cz

BRNO – Práce na velkém městském okruhu Žabovřeská se opozdily. Od 1. září měl být otevřen zrekonstruovaný most mimoúrovňového křížení Kníničská. Už nyní je jasné, že se otevření mostu nemůže stihnout do začátku, ale až koncem září.

Snad je naděje na omezený provoz. K tomu bude od začátku září uzavřeno i odbočení směrem do Pisárek. Oprava mostu je součástí další etapy výstavby Velkého městského okruhu Brno. Ta má odstranit nechvalně proslulý špunt na ulici Žabovřeská. Čtyřproudá silnice se tu sbíhá do dvou pruhů, a zejména v ranní a odpolední špičce se zde řidiči potýkají s dlouhými kolonami. Celé zdržení je kvůli stavebnímu povolení, kdy se pracovalo pouze na mostu, ale nemohlo se pracovat na rampách. Dlouhou dobu zde byla protihluková stěna, na které se nepracovalo. Podle posledních informací se most stihne dodělat, ale rampy se dodělat nestihnou. ŘSD tedy otevře vždy jeden směr a druhý bude opravovat. Bude tedy od 1. září uzavřeno spojení z Bystrce na Hlinky a současně nebude ještě vpuštěn provoz směrem z Hlinek do Bystrce.

Proč se do toho teda stavaři pustili, když to nešlo stihnout? Důvod spěchu je, že chtějí ještě letos stihnout dodělat celé mimoúrovňové křížení Kníničská. Příští rok se doprava z Králova Pole může přesunout na obslužnou komunikaci a konečně se začne pracovat na hlavní trase. Kdyby do toho nešli letos, tak další termín by byl za rok a nesplnily by se podmínky dotace. Termín dokončení je červen 2020. Stavba se i tak na některých místech protáhne, protože se ztratila spousta času čekáním na výsledek odvolání spolku Voda z Tetčic. Výrazné urychlení čeká ale druhou etapu stavby velkého městského okruhu Žabovřeská I. Úsek mezi Kníničskou a Hlinkami bude hotový o více než 20 měsíců dříve. Umožnili to brněnští radní, kteří souhlasili s úplnou výlukou tramvajové dopravy od 1. září 2020 nejpozději do 31. srpna 2022. Díky tomu bude možné v souběhu stavět přeložku tramvaje i silniční galerii. Jak by jednou měl vypadat velký městský okruh vypadat, můžete vidět na videu:

Jak by jednou mohl vypadat Velký městský okruh v Žabovřeské? Stavba a velká úleva pro řidiče konečně začíná být reálná. Jisté je ale také to, že si práce vyžádají velká dopravní omezení. 🏗👷‍♂🚧🚗⛔Na dva roky se například zkrátí trasa tramvaje číslo 1. Od září 2020 by měla přestat zajíždět do městských částí Komín a Bystrc.Do provozu by mohl být nový úsek okruhu uveden v roce 2022. 🛣

Zveřejnil(a) Události Brno dne Středa 24. července 2019