Zloději z Modré skutečně nebylo nic svaté! Kradl přímo v kostelíku


Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/web/virtuals/3737/virtual/www/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-custom-functions.php on line 392

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/3737/virtual/www/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-custom-functions.php on line 394

Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /data/web/virtuals/3737/virtual/www/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-custom-functions.php on line 394

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Neobvyklou krádež vyšetřují uherskohradišťští policisté. Neznámý pachatel si svou kořist odnesl krátce po svatebním obřadu z kostelíku Sv. Jana Křtitele v obci Modrá. Věci, které si z místa odnesl, sice nemají vysokou finanční hodnotu, přesto je jeho výběr zarážející. „Zloděj totiž ukradl starostenský řetěz se státním znakem a keramický kalich,“ vysvětlila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Svatební obřad skončil v sobotu 10. srpna odpoledne a kromě svatebních hostů mu přihlížel i velký počet turistů. Po skončení začala oddávající společně s matrikářkou sklízet do krabic všechny věci, které do kostelíku přinesla. Zatímco svatebčané pomalu odcházeli, oslovila je cizí žena s dotazem ohledně obřadu, který si plánuje. „Po asi desetiminutové komunikaci se ženy vrátily zpět k balení a poté i s krabicemi z kostelíku odešly. Až v pondělí na úřadě zjistily, že věci v krabici schází,“ uvedla Šabatová.

Prozatím není jasné, zda někdo věci odcizil hned po obřadu během balení, nebo zůstaly zapomenuty v kostelíku a poté skončily v rukou nepoctivého nálezce. Obci tak vznikla škoda, která je předběžně vyčíslena na tři tisíce korun. „Pachatel se dopustil přestupku proti majetku, za který mu nyní hrozí pokuta až do výše padesáti tisíc korun,“ uzavřela Šabatová.