Vyskočil ze křoví a drze se vzdal

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Cesta z restaurace za volant je tak krátká. Ovšem neměl by řídit ten, kdo má v krvi alkohol, a také zákaz řízení.

Z restaurace ve Vaníčkově ulici vyšli kolem třetí hodiny ranní dva muži, a zamířili k zaparkovanému vozu. Řidič nastartoval a vydal se na cestu. V tu chvíli je již pozoroval operátor kamerového systému, protože přišla hláška na možnou jízdu pod vlivem alkoholu. Operátor vyslal za vozem hlídku městských strážníků, aby řidiče zastavila a zkontrolovala.

„Hlídka se pokusila zastavit vozidlo v ulici Bělohorská. Marně. Řidič nejprve přibrzdil, ale pak prudce sešlápl plyn a vyrazil do ulic šesté městské části. Autohlídka požádala o pomoc kolegy a společnými silami dojeli uprchlíky v ulici Tomanova. Před jejich zraky oba muži z vozu vyskočili a zmizeli v parku Ladronka,“ uvedla k noční honičce mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Strážníci se za nimi vydali po svých, a po chvíli objevili řidiče ukrytého ve křoví. Na zákonnou výzvu reagoval tak, že ze křoví vyskočil a se slovy „Já se vám vzdávám!“ se nechal lapit. Poté sedmatřicetiletý řidič několikrát tvrdil, že vozidlo neřídil, ale byl usvědčen kamerovými záběry. Nadýchal více než půl promile, a navíc má vyslovený zákaz řízení až do roku 2021. Během šetření se k vozu dostavil i spolujezdec. Nyní se případem zabývá Policie ČR.