Spanilé jízdy a průvod dechové hudby zkomplikují dopravu nejen ve Zlíně

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Tradiční akce pro milovníky velkých aut je tady! Zatímco čtrnáctý ročník Truck Srazu Zlín přiláká během pátečního odpoledne a zbytku víkendu obdivovatele nablýskaných kamionů, v sobotu dopravu v centru Zlína zkomplikuje akce trochu jiného ražení, a sice slavnostní průvod dechovek u příležitosti Mezinárodního festivalu dechových a folklorních souborů. Řidiči se tak musí obrnit trpělivostí.

Foto: Na letošním Truck Srazu Zlín se představí i speciální policejní vozidlo Tatra Force 8×8, které využívají policisté Pyrotechnické služby PČR. Zdroj: Policie ČR

Místem konání srazu je areál Kapřín v Březůvkách. O půl deváté večer se osvětlená kolona vozů vydá na noční spanilou jízdu Zlínem. Trasa povede přes třídu Tomáše Bati a ulice Díly IV,  Štefánikova a Osvoboditelů. V ní vozy odbočí na Kudlov a rozjedou se zpět do areálu v Březůvkách.

Pro krajské město bude asi nejsložitější provoz v sobotu. Od deseti do jedenácti hodin se průvod dechové hudby vydá po třídě Tomáše Bati, a to od křižovatky nedaleko Baťovy nemocnice až po křižovatku s Gahurovou ulicí. V jedenáct hodin hudebníky vystřídá druhá spanilá jízda trucků Zlínem. Denní trasa povede z Březůvek na Provodov, přes Zelené údolí, Želechovice nad Dřevnicí, po Vizovické ulici a třídě Tomáše Bati až do samotného centra Zlína. Po jeho průjezdu odbočí na ulici Březnické vlevo směrem na Bohuslavice.

Časy průjezdů spanilých jízd

Pátek

19:00 — Odjezd z Březůvek směr Kudlov – Zlín Hradská

20:30 — Odjezd ulice Hradská směr ul. Školní – třída Tomáše Bati – Díly VI – Štefánikova – Kudlov – Březůvky

Sobota

11:00 — Odjezd z Březůvek směr Provodov – Želechovice – Zlín – Březnice – Bohuslavice – Doubravy – Březůvky

11:40 — Zelené údolí – silnice mezi Želechovicemi a Provodovem bude krátkodobě obousměrně uzavřena

12:00 — Průjezd centrem Zlína – třída Tomáše Bati

12:30 – 13:15 — Silnice mezi Doubravami a Březůvkami bude po dobu asi třiceti minut obousměrně uzavřena

Při průjezdu kolony kamionů může ostatním účastníkům silničního provozu vzniknout zdržení kolem deseti minut. Pořadatelé se proto všem řidičům omlouvají.