Násilníci v Jihlavě přepadli na autobusovém nádraží staršího muže

Ilustrační foto

JIHLAVA – Skupinka násilníků si v noci v úterý 20. srpna vybrala v prostoru jihlavského autobusového nádraží za cíl staršího muže. Snažila se ho připravit o cennosti, poté ho napadla a sedmdesátiletý senior skončil s vážnějším zraněním v nemocnici. Jihlavským kriminalistům se podařilo případ velmi rychle objasnit a násilníky předvést spravedlnosti.

Vůdcem skupinky byl padesátiletý muž, který podle policistů a následného obvinění zaútočil na náhodného kolemjdoucího muže. Společně s dalším pěti osobami muže slovně i fyzicky napadali. Napadený senior se snažil aktivně bránit i opakovaně odejít, což se mu ale vzhledem k převaze útočníků nepodařilo. Obviněný muž během útoku ostatní vyzýval k okradení napadeného, o což se také snažili a části věcí přepadeného se zmocnili. Obviněný muž napadeného opakovaně kopal a udeřil s ním i o zaparkované vozidlo. Násilí ukončili až přivolaní policisté, kteří napadenému muži pomohli a podezřelé dopadli.
Přepadený muž utrpěl při útoku několik zlomenin a další zranění, jeho léčení si vyžádá delší dobu.

„Dva podezřelé dopadli policisté na místě, jednalo se o padesátiletého muže a dívku. Zbývající čtyři podezřelé, kteří se dali při příjezdu hlídky okamžitě na útěk, policisté vypátrali následovně,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že napadenému muži policisté poskytli okamžitou pomoc a přivolali zdravotnickou záchrannou službu.

Zadržený padesátiletý muž skončil v policejní cele. Také zbývajících pět podezřelých, tři chlapce a dvě dívky, převezli policisté na oddělení policie.
Prověřování závažného případu převzali kriminalisté jihlavského územního odboru. Místo činu ohledali a zadokumentovali. „Věci, kterých se dopadení pachatelé při loupeži zmocnili, jeden z nich vydal a kriminalisté je zajistili,“ doplnila Kroutilová.

Na základě prověřování shromáždili kriminalisté důkazy a poté zahájili trestní stíhání zadrženého muže. „Padesátiletý muž z Jihlavska byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu výtržnictví,“ řekl Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl už v minulosti opakovaně soudně trestán za různorodou, nikoli ale násilnou trestnou činnost. „Muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončil Pavel Krčál. Případ kriminalisté dále vyšetřují.