Pozor na nebezpečný vysoušeč vlasů!

PLZEŇSKÝ KRAJ – Vysoušení vlasů patří k jedné ze základních procedur v péči o vlasy, a to zejména u žen. Bohužel i takováto běžná rutinní činnost může mít svá úskalí a neradno je podceňovat.

Příkladem může být následující výrobek, který byl u nás v prodeji a posvítila si na něj Česká obchodní inspekce. Ta zjistila, že používání vysoušeče vlasů značky Sencor je nebezpečné. „Vysoušeč ve zkušební laboratoři nevyhověl příslušné normě Při laboratorních zkouškách došlo k roztavení plastového krytu přístroje a tím se odkryly živé části elektrického obvodu. Uživatel se tak může při tavení krytu popálit nebo po kontaktu s živými částmi utrpět úraz elektrickým proudem,“ potvrdil tiskový mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. 

Výrobek po zkoušce dle čl.19 – Abnormální činnost normy EN 60335-2-23, Zdroj: ČOI
Výrobek byl dodáván v černé barvě s růžovou přívodní šňůrou a růžovými designovými doplňky. Součástí balení je samotný přístroj-vysoušeč vlasů, dva nástavce a návod k obsluze. Vše bylo baleno v papírové krabici. Česká obchodní inspekce vydala zákaz dodávání vysoušeče vlasů na trh a jeho stažení z prodeje.

Informace o výrobku
Název výrobku:                         Vysoušeč vlasů Sencor
Model / typ:                               SHD 8270VT / EUE2
Lot:                                               2016827007
EAN:                                            8590669189694
Identifikační údaje výrobce:   SENCOR, Černokostelecká 2111, Praha 10, PSČ 10000
Země původu:                            Made in China