Hledaný muž doplatil na lásku k alkoholu

ZLÍN – Třiašedesátiletý muž z Otrokovic se doposud policii úspěšně vyhýbal. V neděli v podvečer se však dopustil hrubé chyby. Popíjel totiž alkohol na místě, kde je to obecnou vyhláškou zakázáno, a upozornil tak na sebe zlínské strážníky.

Hlídka Městské policie Zlín z okrsku Jižní Svahy prováděla běžnou kontrolu na Podlesí. „Pozornost strážníků přitom upoutala dvojice mužů, kteří na lavičce mezi bytovými domy konzumovali pivo a víno,“ popsal mluvčí MP Zlín Pavel Janík.

Jakmile strážníky spatřili, pokusili se alkohol ukrýt. Třiašedesátiletý muž dokonce přišel s historkou, že se nachází na soukromém pozemku, kde vyhláška neplatí. „Po prověření jeho totožnosti mu pak strážníci nabídli historku jinou. Sdělili mu, že jeho osobní údaje figurují v databázi hledaných osob, a tak jej předali k dalšímu opatření kolegům z republikové policie,“ sdělil Janík.

Kromě ukončení mužova pobytu na svobodě mu hrozí i vysoká pokuta. „Oba muže dále čeká přestupkové řízení, kde jim za porušení obecně závazné vyhlášky města hrozí pokuta až do výše sto tisíc korun,“ uzavřel Janík.