Muž tvrdil policii, že na něj manželka vzala nůž

HRADEC KRÁLOVÉ – Policie přijala zvláštní telefonát, ve kterém žena křičela, že ji manžel bije a škrtí. Její muž zase žádal o příjezd hlídky, protože ho manželka ohrožuje kudlou. Jak celá událost dopadla? Na místo musela dorazit sanitka.

Starší žena volala na policii a byla značně rozrušená. Tvrdila, že ji manžel napadl, a aby okamžitě k nim domů přijela hlídka. Vzápětí volala znovu a křičela, ať jí přijedou na pomoc. Do telefonního hovoru se vložil také její muž, který oznámil, že na něj manželka vzala nůž. „Strážníci výjezdové skupiny dorazili na místo během čtyř minut. Byli vpuštěni do bytu a zjistili, že k akutnímu ohrožení života či zdraví nedochází,“ uvádí policejní tisková mluvčí Eva Prachařová.

Seniorský manželský pár se před strážníky hádal a vzájemně se osočovali z nesnesitelného soužití. Jejich poslední spor prý vznikl kvůli nesprávně zapnuté pračce. Policejní hlídka musela manžele uklidnit. Žena si však začala stěžovat na bolesti hlavy, proto musela být na místo přivolána sanitka, která ji převezla do nemocnice. „Městská policie o události informovala Policii ČR a oddělení sociálních věcí magistrátu,“ dodává mluvčí.