Říčanští hasiči vyprošťovali obsluhu z převráceného nakladače

PRAHA VÝCHOD – Dnes odpoledne byli hasiči povoláni k převrácenému hydraulickému nakladači, který se při práci převrhl a uvěznil v kabině obsluhujícího muže. Nehoda se stala v areálu sběrného dvora v sousedství vlakového nádraží ve Strančicích v okrese Praha-východ.  

K nevšednímu zásahu vyslal operační důstojník  jednotku ze stanice Říčany. Na místo dorazili s cisternou, rychlým zásahovým automobilem a velitelským vozidlem. Kvůli případnému nadzvednutí těžkého stroje si nechal velitel zásahu přivolat i velký vyprošťovací automobil z benešovské stanice.

“Jak se po příjezdu k události ukázalo, hydraulický nakladač se při manipulaci s materiálem převrátil tak nešťastně, že se bočním oknem kabiny napíchl na menší elektrickou stavební míchačku na beton. Muž, který nakladač obsluhoval, sice viditelně zraněný nebyl, ale zůstal namáčknutý v kabině a nemohl se z pasti dostat ven. Z poškozené nádrže převráceného stroje navíc unikala motorová nafta,” informuje tiskový mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel

V mimořádně stísněném prostoru bylo vyprošťování velice komplikované. Hasiči nakonec pomocí dvou sad hydraulického vyprošťovacího zařízení utrhli sedačku a muže po sedmnácti minutách vysvobodili. Jeho následné vyšetření zajistila posádka zdravotnické záchranné služby. Unikající nafta byla zachycena do speciálních nádob.