V sobotu můžete zakončit prázdniny na Festivalu na nábřeží Svitava pod parou

BRNO – S akcemi na závěr prázdnin se roztrhl pytel a člověk neví, kam se podívat. O víkendu 31. srpna a 1. září proběhne Festival na nábřeží řeky Svitavy v Brně, na který přijede parní vlak, který přiveze hudbu, občerstvení, relax u řeky, program pro děti a mnoho dalšího.

Program bude po oba dny zadarmo, jen na jízdy parním vlakem se bude vybírat menší jízdné. V sobotu zahraje hudební deformace Úšklebek nespokojenosti, pak to rozjedou Sinks, skvělá post-punková kapela z Brna. Dále alternative rock Got some z Brna. Jelikož jde o multikulturní festival, tak zahraje chilsko-argentinské duo Helado Infinito pop, folk, hip-hop, elektro. Pro děti zahraje Divadlo Kuhl and Company pohádku Vynořovač, aneb jak šel knír do světa, dál bude připraven výtvarný program pro děti Artschool a testovací jízdy na longboardech. V neděli opět jezdí parní vlak po celý den a zahraje a zazpívá Babské ucho – vokální čarodějky z moravského Slovácka, Sonic people a Evolet z Brna. Pro děti zahrají Pohádku o Voděnce a proběhne zvuková dílna Evy Rohlederové.

Kdo se chce svést na festival elegantně vlakem? Vzhledem k aktuální dopravní situaci kolem Cejlu je to více než lákavá nabídka. Takže v sobotu: 10,30 Dolní nádraží, 10,45 Brno-Židenice, 11,00 příjezd na festivalové nábřeží.