Jednoduchý podvod vydělal bratrům statisíce. Obrali přes sto padesát škol

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Sourozenecká dvojice vymyslela jednoduchý plán, jak bez práce přijít ke slušným penězům. Založili proto firmu, prostřednictvím které se jim podařilo ze škol vymámit přes tři sta tisíc korun formou členských poplatků. „Peníze tímto způsobem vylákali od 159 institucí a v dalších 37 případech se o to pokusili, nebyli však úspěšní,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Bratři ve věku třiadvacet a dvaadvacet let z Kroměřížska založili vedle firmy sdružující školská zařízení i falešné webové stránky, na kterých školským zařízením nabízeli různé slevy a výhody. Ty však nikdy neposkytli. „Z místa svého bydliště pak rozesílali náhodně vybraným školám v rámci celé republiky e-maily s fakturami na částku 1890 korun jako členský poplatek, a to i přesto, že si školská zařízení žádné takové služby neobjednala, ani je nevyžadovala,“ popsala Kyšnerová.

V předešlých dnech je vrchní inspektor z oddělení hospodářské kriminality v Kroměříži obvinil z trestného činu podvodu. Za tuto trestnou činnost jim nyní hrozí až pětileté vězení.