Mladík zaútočil na řidiče trolejbusu nunčaky

Při napadení použil mladík tzv. nunčaky. Foto: Policie ČR

JIHLAVSKO – Pravděpodobně se v dětství rád díval na želvy ninja a jeho oblíbencem byl Michelangelo. To by nám mohlo připadat zábavné, ale pouze do té chvíle, než na začátku července devatenáctiletý mladík zaútočil tzv. nunčaky na revizorku a cestující trolejbusu. Nikdo z napadených naštěstí neutrpěl vážná zranění. Mladíka kriminalisté rychle dopadli, hrozí mu až tři roky za mřížemi.

Mladík cestoval v jihlavském trolejbusu ve směru od ulice Havlíčkova na ulici Brtnická. Neměl platnou jízdenku a při řešení situace nejprve spolupracoval. „Po zastavení na zastávce ale po revizorce z krátké vzdálenosti hodil plechovku s nápojem a dále ji a jednu z cestujících postříkal čisticím prostředkem. Z trolejbusu poté vyběhl ven, kam ho následoval řidič. Když ho dostihl a pokusil se ho zastavit, mladík po neúspěšné snaze se vyprostit vyndal dvě krátké dřevěné hůlky spojené řetízkem zvané nunčaky a pokusil se jimi řidiče trolejbusu udeřit,“ popsala jednání mladíka policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Řidič trolejbusu naštěstí rychle zareagoval, úder vykryl a nunčaky mladíkovi vzal. Muž z místa utekl, ale konec jeho násilného jednání to ještě neznamenalo. Když se řidič vrátil do trolejbusu, mladík ještě znovu přiběhl, v trolejbusu opět vystříkal čisticí prostředek a utekl.

Policisté přijali trestní oznámení, začali ihned po pachateli pátrat a napadení šetřit. „Nunčaky, které mladík při útoku použil, jsme zajistili,“ dodal Martin Varhaník, komisař oddělení obecné kriminality. Prověřování případu převzali jihlavští kriminalisté, podezřelého mladíka, původem z Třebíčska, dopadli.

„Muž byl obviněn z pokusu přečinu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Mladík byl v minulosti za výtržnictví opakovaně soudně trestaný, vloni odešel od soudu s podmínečným trestem odnětí svobody se zkušební dobou až do konce letošního roku.