Veteráni, kam se podíváš. Rallye startuje v Budějovicích. Už brzy!

Start South Bohemia Classic v Českých Budějovicích - ilustrační foto (foto Ondřej Kroutil)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vy, kteří máte rádi veterány, byste si neměli nechat ujít již desátý ročník veteránské rallye South Bohemia Classic. Klikaté jihočeské silničky budou začátkem září tradičně patřit právě veteránům. Pojedou po nich stroje, které se nesmazatelným písmem zapsaly do automobilové historie. Nenechte si to ujít.

Na startu jubilejního desátého ročníku South Bohemia Classic, která je známá zejména díky početné divácké kulise, se na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. sejde v pátek 6. září odpoledne 150 klasických a sportovních vozů.

„Program slavnostního startu motoristické soutěže začne už ve 14 hodin koncertem kapely The Dixie Hot Licks. Mezitím budou do centra krajského města přijíždět všichni účastníci, aby v 16:30 postupně vyrazili od budovy radnice na trať dlouhou téměř 420 kilometrů. Návštěvníci budou mít možnost si všechny veterány na náměstí zblízka prohlédnout, díky moderátorům se navíc dozvědí zajímavosti nejen o posádkách, ale zejména o jejich autech,“ popsal Pavel Kacerovský z ČK motorsport.

Trasa největší tuzemské setinové rallye, vede z Českých Budějovic přes Hlubokou, Holašovice, Zámek Kratochvíle, Prachatice a Český Krumlov až do centra soutěže, Hotelového Resortu Relax v Dolní Vltavici. Během sobotní etapy posádky zavítají do všech měst a obcí na břehu Lipna, pojedou údolím Vltavy nebo malebnou přírodou Novohradských hor. Vrcholem motoristické akce bude Grand Prix Kaplice se začátkem ve 12 hodin.

S využitím tiskové zprávy