Prvňáky přivítají zdravými a praktickými lahvemi

OLOMOUC – Úplně poprvé usedne v pondělí do školních lavic v Olomouci více než 1100 dětí. Ke všemu tomu novému, co je během prvního školního roku čeká, jim město připravilo i několik dárků.

Úplnou novinkou je zdravá láhev, vyrobená ze zdravotně nezávadného materiálu, je praktická a navíc je opatřena speciálním potiskem. „Myslím, že to je přesně takový dárek, který se může dětem líbit a současně je pro ně dobrý i z několika praktických důvodů. Láhev samozřejmě přispívá k dodržování pitného režimu a speciální potisk na ní dětem poutavými obrázky pomáhá zapamatovat si, jak se mají zachovat v určité krizové situaci, jako je třeba požár,“ vysvětluje náměstek primátora Olomouce Martin Major. Na potisku jsou uvedena i čísla jednotlivých složek integrovaného záchranného systému.

Tento typ lahví velmi často rodiče svým dětem pořizují a tvoří téměř nedílnou součást výbavy každého školáka. „Rodiče teď musí pro první školní pořídit rok spoustu věcí, takže alespoň o tuto bezpečnou láhev a několik dalších věcí se starat nemusí, protože je jejich děti dostanou hned první den ve škole,“ dodal Martin Major. Projekt Zdravé láhve připravil odbor ochrany ve spolupráci s profesionálními hasiči.

Kromě zdravé láhve s preventivními motivy dostanou děti poprvé také balíček dalších dárků. „Na prvňáčky bude ve třídách čekat balíček s vodovými a temperovými barvami, voskovkami, lepidlem, gumou, pastelkami a tužkami, pravítkem, blokem a také olomouckými omalovánkami,“ popsal náměstek pro oblast školství Karel Konečný.