Loupež skončila, ještě než začala. Zloděj si spletl dveře

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Jednatřicetiletý muž z Berounska potřeboval vyřešit výměnu mobilního telefonu. Jeho byl totiž rozbitý a nutně hledal nový, vytipoval si proto vhodnou prodejnu elektroniky poblíž centra Valašského Meziříčí. Na rozdíl od většiny lidí se svůj problém rozhodl vyřešit před otevírací dobou a místo kliky si chtěl otevřít železnou tyčí.

K činu se odhodlal v sobotu kolem šesté ráno. Po cestě narazil i na vhodnou železnou tyč, se kterou dveře k obchodu vypáčil. „To ale zjistil, že je na chodbě a vchod do prodejny tam není. Dům opustil a šel páčit druhé dveře,“ popsal policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

To už ale policisté obdrželi oznámení o podezřelém pohybu osoby u centra. Své dílo tak zloděj nedokonal a skončil v policejních poutech. Při svém dobývání způsobil na dveřích škodu v hodnotě deset tisíc korun. „Ještě téhož dne před polednem si muž převzal sdělení podezření pro trestný čin porušování domovní svobody, krádeže ve stadiu pokusu a poškození cizí věci. Za tyto trestné činy lze podle trestního zákoníku uložit až tříleté vězení,“ dodal Malcharczik.