Nehoda cyklisty v Domažlicích: Nadýchal skoro tři promile

Ilustrační fotografie, zdroj: Policie ČR

DOMAŽLICE – O kaskadérský nebo dokonce až eskamotérský kousek se na jízdním kole tovární značky Favorit pokusil o víkendu v podvečerních hodinách sedmačtyřicetiletý muž v domažlické Hruškovo ulici.

Ten na přímé cestě od Havlíčkovy do ulice Elišky Krásnohorské nezvládl řízení a havaroval. K nehodě se dostavili policisté, kteří bourajícího cyklistu vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. „Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo „úctyhodných“ 2,86 promile alkoholu v krvi. Muž rezignovaně přiznal, že před jízdou pil alkohol a s naměřenými hodnotami souhlasil. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích,“ konstatovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Policie ČR prostřednictvím tiskové mluvčí dále upozorňuje: „V souvislosti s tímto případem je třeba zopakovat, že stejně jako řidič motorového vozidla ani cyklista nesmí požít alkoholický nápoj nebo užít návykovou látku před jízdou, během jízdy nebo v době, kdy by mohl být pod jejich vlivem. Cyklista pod vlivem alkoholu jednoznačně vykonává činnost, při níž by mohl ohrozit život či zdraví lidí nebo poškodit majetek. Tím se dopouští přestupku, nebo trestného činu. Za přestupek mu může být uložena pokuta až do výše 50 tisíc korun. Závažnější jednání opilého cyklisty může být kvalifikováno jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Při ukládání trestu není cyklistovi ukládán trest zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení jízdního kola, stejně tak nemůže být cyklistovi zadržen řidičský průkaz. Tento doklad opravňuje k řízení motorového vozidla, kterým jízdní kolo samozřejmě není.“