Na Dlouhé začíná rekonstrukce. Budějovičtí, jste připraveni?

Na Dlouhé louce České Budějovice (zdroj google.com/maps)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Řidiči, kteří projíždějí krajskou metropolí, se musí obrnit velkou trpělivostí. Už v tomto týdnu začíná rekonstrukce v křižovatce Dlouhá louka a Husova za Dlouhým mostem. Dojde k vypnutí světel a provoz bude řídit policie. Kdy k tomu dojde, se dozvíte v našem článku.

V tomto týdnu budou zahájeny přípravné práce na světelně signalizačním zařízení v křižovatce Dlouhá louka x Husova za Dlouhým mostem. Práce předcházejí frézování vozovky a modernizaci křižovatky.

„Začnou v pátek 6. září 2019 večer od 18:00 hodin, ale už ve středu 4. září 2019 od 9:00 do 13:00 hodin dojde k vypnutí světel z důvodu instalace provizorních sloupů světelně signalizačního zařízení na vjezdech do křižovatky ze severu a z jihu. Provoz bude řízen Policií ČR,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec.

Samotná rekonstrukce Dlouhé louky začne v pátek 6. září 2019, a to od 18:00 do 20:00 hodin a úpravou světel na křižovatce u Kauflandu. Ve 20:00 hodin pak dojde k uzavření ramen Husovy třídy (v pátek mimo BUS) včetně uzavření všech přechodů pro chodce a k vypnutí světelně signalizačního zařízení Dlouhá louka a Husova. Provoz bude veden po jedné polovině silnice vždy jen jedním pruhem v přímém směru.

Dále dojde ke změně řízení na křižovatce Dlouhá louka a Kaufland. „V tomto režimu budou obě křižovatky do noci z neděle 8. na pondělí 9. září 2019. V pracovních dnech bude provoz v celé šíři komunikace řízen světelnou signalizací za využití provizorních sloupů. Obdobně bude postupováno v dalších víkendech, 14. až 15. září 2019 a 21. až 22. září 2019. Součástí úprav o víkendech bude také změna na křižovatce Husova s Branišovskou pro potřeby vedení objízdné trasy MHD,“ dodává náměstek Ivo Moravec.